Problem FTP - jak skonfigurować?

B

bman

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2009
20
0
1
Witam

Jestem posiadaczem neostrady i zmiennego IP. Sprawę DDNS załatwiłem (w no-ip) więc zarządzanie serwerem z poziomu przeglądarki z komputera z poza mojej sieci sieci działa znakomicie. Na komputerach w sieci mam zmapowane dyski z QNAPA - ułatwia to dosyć dostęp. Ale jeżeli w podobny sposów chciałbym mieć na komputerze spoza sieci? Mapować się pewnie nie da... Zostaje FTP. I tu mam problem. Ani w windows ani w TC nie moge się podłączyć do FTP. mam domene w no-ip, mam otwarte porty ftp (wszystkie jakie są tam wymienione i możliwe), a pomimo tego wyświetla sie monit że nie jest możliwe połaczenie się z serwerem. Co to może być. Jak trzeba w "nazwie hosta" w TC wpisać tego QNAPa? Normalnie samą domene, czy też z portem. A także czy w ustawieniach QNAPA wpisywac coś w to pole o zewnętrznym IP?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję a jak coś to dam więcej info tylko nie wiem jakich :)
 
bman napisał:
Na komputerach w sieci mam zmapowane dyski z QNAPA - ułatwia to dosyć dostęp. Ale jeżeli w podobny sposów chciałbym mieć na komputerze spoza sieci? Mapować się pewnie nie da...
da sie da się :) trzeba tylko przekierować porty SAMBY gdzieś na forum były podawane...
bman napisał:
Ani w windows ani w TC nie moge się podłączyć do FTP. mam domene w no-ip, mam otwarte porty ftp (wszystkie jakie są tam wymienione i możliwe), a pomimo tego wyświetla sie monit że nie jest możliwe połaczenie się z serwerem.
a uruchomiony serwer ftp masz (Enable FTP Service) ? Jeśli jest ustawiony standardowy port 21 to przy łączeniu nie trzeba podawać portu wystarczy sama domena(w no-ip).
 
To jeżeli przekieruje porty dla samby (chociaż ich jeszcze nie znalazłem ale poszukam :p) to co musze wpisać wtedy w polu z adresem udziału podczas mapowania dysku?

FTP jest włączony
 
[Nieprawidłowy link obrazu]:[URL]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/eef94d8b.jpg[/url]

Mam takie coś jak powyżej, w miejscu Folder wpisuje moją domene w no-ip? ale z http:// przed nią czy bez niczego, bez portów? No i jeszcze jak w przypadku domeny wskazać na ten podstawowy folder "Public"?


FTP w lokalnej sieci też nie działa, wywala tak samo.
Zmapowane dyski w sieci lokalnej działają bdb ;]


PS. Jakie są te porty dla samby? Szukam i szukam a tu troche zaaawansowanych tematów jest i ciężko mi wyodrębnić je :)
 
Bardzo proszę o pomoc z FTP bo mój serwer stoi nie używany od 2 tygodni :<

Jeżeli mam domene w no-ip to co dokładnie zrobić w programach - np TC- aby podłączyć sie do FTP? Jak wpisać tą domene?

Pozdrawiam
 
wyskakuje mi okienko że nie znaleziono komputera hosta, a jak dam bez "www" to pisze, że wywołanie połączenia nie powiodło się...

co robić? ;/

Pozdrawiam

EDIT:

ok już działa - naprawione ;p
 
Tzn ciężko to nazwać naprawieniem a bardziej jest to przejaw mojej głupoty i wstyd sie przyznać ;p

Poprostu gdy chciałem w TC podpiąć się do FTP wpisywałem domene z no-ip. A zapomniałem że jestem w obrębie sieci czyli musze używac wewnętrznego IP. tak też zrobiłem i działa. Potem wszedłem na komp spoza mojej sieci, wpisałem normalnie domene i działa :)

Problem wziął się stąd że gdy chciałem wejśc na FTP przez domene spoza sieci to mnie wywalało, ale wtedy nie miałem jeszcze otwartych portów FTP, a gdy je otwarłem to próby robiłem już w mojej sieci i to był błąd :)

Wstyd troche ale ważne że działa jak narazie ;p

Pozdrawiam i dzięki "c" ;]