Pomoc Problem z logowaniem/uruchomieniem

Maciejkoo

Nowy użytkownik
Noobie
9 Maj 2024
3
0
1
42
QNAP
TS-x31P
Ethernet
1 GbE
Witam. Mam poważny problem z QNAPem TS-231P. Zaczęło się od tego, że na tym QNAPie zaczęło brakować miejsca na kopie zapasowe serwera i podjęliśmy decyzję, że na kopie kupimy nowego QNAPa a ten będzie serwerem plików. Po zalogowaniu widziałem, że jest błąd o zdegradowanym RAIDzie, którego nie udało mi się usunąć, bo wejście w zarządzanie pulą pamięci kończyło się zawieszeniem (nawet po godzinie 0%) i tylko odświeżenie strony pomagało. W takiej sytuacji postanowiłem wyczyścić wszystko do 0 i zacząć od nowa. Podłączyłem dyski do komputera, usunąłem wszystkie partycje i tu zaczynają się problemy:

1. Po wpisaniu IP QNAPa i przejściu dalej itd. wyświetla się "Przed użyciem NAS zainstaluj i sformatuj przynajmniej jeden twardy dysk. Dysk może zostać wsunięty do pustej kieszeni na dysk bez potrzeby wyłączania NAS.(...)". Próbowałem już różnych kombinacji typu, wyłączyć->wyjąć dyski->włączyć i poczekać na odpalenie systemu->wyłączyć->włożyć dyski, albo włożyć dyski po odpaleniu systemu, ale to nic nie daje.
2. Próba aktualizacji przez przeglądarkę kończy się "Aktualizacja nie powiodła się. Proszę sprawdzić wersje firmwaru." Aktualnie mam wersję 5.1.5.2679 i na pewno pobieram prawidłowe. Próbowałem też z wcześniejszymi i późniejszymi. Pliki rozpakowuje jak by co :)
3. Jak próbuję się zalogować przez Putty to za każdym razem prosi o zmianę hasła i po zmianie się rozłącza.
4. Jak w Qfinder'ze wybieram połączenie za pośrednictwem SSH i wpisuję hasło to jest prawidłowe a jak próbuję wgrać nowy firmware to hasło jest nieprawidłowe...
 
Nawet z Helpdeskiem nie mogę się skontakto0wać, bo pojawia się "validate fail" i nie wiem o co chodzi :(

Już wszystko dotyczące logowania przejrzałem, ale w większości przypadków pomaga putty a ja nie mogę się zalogować przez putty.