Recent Content by przemero

  1. przemero

    Pomoc PLEX

    Dzięki za odpowiedź, polecasz jakiś odtwarzacz który podoła ? Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
  2. przemero

    Pomoc PLEX

    Witam kolegów, posiadam TS-221. Problem: PLEX oraz Twonky przy próbie przesłania zawartości (film) wyświetla komunikat, o zbyt słabym Qnapie aby odtworzyć. Pytanie: faktycznie TS-221 jest już leciwy czy może jest to kwestia ustawień, kodowania, itd. Dziękuje PS jak to Qnap to chętnie...
  3. przemero

    Pomoc Photo Station

    proszę o informację dotyczącą importowania zdjęć do galerii w Photo Station. Mianowicie utworzyłem sobie nowy album w sekcji Albumy i następnie wykonałem polecenie importuj. Po wybraniu zdjęć i ich zaimportowaniu nic się nie wyświetla w nowym albumie
  4. przemero

    Pomoc myQNAPcloud

    no właśnie dla świętego spokoju pozbyłem się tego drugiego routera.
  5. przemero

    Pomoc myQNAPcloud

    Witam, proszę o informację w jaki sposób można się połączyć z serwerem z zewnątrz. Próbuję poprzez myQNAPcloud, próbuję poprzez aplikacje na urządzenia mobilne i za każdym razem wyświetla się komunikat że nie wykryto serwera. Nie wiem czy jest to winą ustawień routera czy może coś innego.
  6. przemero

    Pomoc Time Machine

    bardzo dziękuję, faktycznie 2 routery i dwie adresacje nie dość, że spowalniały całą sieć to skutecznie zablokowały dostęp Time Machine. Teraz wszystko działa poprawnie. Dziękuję za pomoc :oklaski:
  7. przemero

    Pomoc Time Machine

    choć teraz widzę, że jak wepnę się do tego samego routera, do którego podpięty jest serwer, to QFinder wykrywa go ale transfer jest wyjątkowo powolny
  8. przemero

    Pomoc Time Machine

    Najprawdopodobniej mam namieszane z siecią ;) zatem wygląda to następująco: serwer jest podłączony do routera, od którego wychodzi kabel do innego pomieszczenia, gdzie mam innego routera, do którego łączę się bezprzewodowo z komputera, z którego właśnie wysyłam dane na serwer. Zatem faktycznie...
  9. przemero

    Pomoc Time Machine

    dziękuję i zabieram się do pracy. Google już podał mi parę tematów ale bezskutecznie. Zastanawia mnie fakt czy może to mieć związek z tym, iż QFinder nie wykrywa serwera, mimo to mogę się na niego zalogować poprzez sieć wifi, którą mam w domu ?
  10. przemero

    Pomoc Photo Station - wolny przesył dancyh

    Witam, Po raz pierwszy próbuję za pomocą Photo Station przesłać dane z mojego komputera na serwer. Zdjęcia się przesyłają ale wyjątkowo wolno, tj. 1 zdjęcie na parę/paręnaście sekund, transfer pokazuje na poziomie kilku bitów/sekundę. Co może być tego przyczyną ?
  11. przemero

    Pomoc Time Machine

    Wydaje mi się, że AFP jest włączone. Dla pewności podaj proszę gdzie to mogę sprawdzić. Wersja 4.0.2. Co do tmutil to niestety nie moja liga, poczytałem w sieci na ten temat i nabieram szacunku to tych, którzy coś z tego rozumieją ;).
  12. przemero

    Powitanie

    mam nadzieję, że przynajmniej w 10% będę zadawał zrozumiałe pytania hmmm
  13. przemero

    Pomoc Time Machine

    Witam. Proszę o pomoc w następującej kwestii. Jestem posiadaczem TS-221 oraz Macbook z systemem OSX Mountian Lion 10.6.5 Time Machine skonfigurowałem zgodnie z instrukcją, a właściwie sprowadziło się to do uruchomienia usługi w panelu QNAP. Niestety po wejściu do Time Machine na Mac'u nie widać...
  14. przemero

    Powitanie

    Nazywam się Przemek i witam wszystkich forumowiczów