Kupno 1 NASa pod PLEX oraz serwer plików

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wojoo

Entry Technician
Q Associate
25 Kwiecień 2020
64
4
8
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Przymierzam się do kupna NASa aby uruchomić sobie pierwszy swój serwer na którym będę trzymał pliki w swojej sieci domowej

Szczególnie chciałbym mieć możliwość oglądać na wszystkich TV filmów ( głównie UHD, Dolby Vision, Atmos etc) i tu z tego co czytałem i słyszałem chyba najlepiej wychodzi PLEX

Dodatkowo chciałbym zrobić sobie jakiś folder sieciowy żeby można było przesyłać pliki pomiędzy komputerami

Czy QNAP TS-228A będzie odpowiednim wyborem?

Chciałbym zaznaczyć, że nie potrzebuje wodotrysków i chce zrobić to najbardziej budżetowo jak jest możliwe
Na początku 1 dysk, 1 lub 2 TB a potem może będzie kolejny do RAID

Sieć mam wszędzie 1Gbit, mam zrobioną małą szafkę rackową do której są podpięte wszystkie urządzenia w domu (switch 1Gbit, kabelki standard 6A)

Większość tv jest podłączona bezpośrednio po kablu natomiast 2 są niestety podłączone po WiFi (AP mam bardzo dobre, Ubiquiti AC PRO) i mam nadzieję, że nie bedą mi sie co chwile buforować pliki (zrobiłem testowo serwer PLEX na kompie z win 10 i niestety co kilka sekund po wifi buforowało :( )

Będę wdzięczny za pomoc
 
też miałem problem z buforowaniem w sieci LAN nawet po kablu ale pomogło mi dodanie adresów IP każdego TV
ustawienia>sieć> sieci lan
upload_2020-5-3_12-38-59.png
 
Podpowiedzcie mi proszę w czym może być problem:

Od kilku dni puszczam jedną bajkę córce która do dzisiaj była wyświetlana bez najmniejszych problemów
Dzisiaj losowo, co jakis czas potrafi sie zbuforować na 1-2 sekund. Jedyny element niepokojący który zaobserwowałem to że w tym momencie nagle spada transfer w NASie

Zużycie procka 0% a RAM 8%. Nikt więcej nie korzysta z sieci

W sumie była już odpalona może z 10 razy i nie było ani jednego zacięcia, dzisiaj przez cały film potrafi sie zbuforować 3-4 razy

Czym to może być spowodowane?
 
W TV fabryczna apka, wchodze w zdjecia i wideo, nastepnie widac wszystko co jest w sieci. Jesli chodzi o samego NASa to nic nie wgrywalem ani uruchamialem tym razem dodatkowo, jest to co fabrycznie w oprogramowaniu S

Utworzylem tylko folder i wrzucilem tam filmy
 
Na razie jest spokój, od tamtej pory nie powtórzyła sie taka sytuacja (nic nie zmieniałem)

Jak można zmienić aby RAMy wykorzystać jako bufor? czytałem że sporo osób tak robi
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.