Wiedza Qnap TS-233 jak zainstalować pyload

Panie 3Qn już mówiłem że jesteś wielki ale teraz przeszedłeś sam siebie, naprawdę wielkie ale to wielkie dziękuję. Powinieneś zrobić z tego wszystkiego jakąś instrukcje albo przewodnik bo by się każdemu przydał a przynajmniej takim laikom jak ja. Wielkie gracias (y)😁😄

 
Witam ponownie. Panowie mam taki mały problem podczas pobierania nie które pliki się pobierają a nie które nie i wyskakuje taki błąd " 'latin-1' codec can't encode character u'\u015a' in position 87: ordinal not in range(256) " i wyczytałem na forum UnicodeEncodeError: 'latin-1' codec can't encode characters in position 162-163: ordinal not in range(256) · Issue #24178 · frappe/frappe że to chodzi o znaki ASCII i faktycznie to czego mi nie chciało pobrać w nazwie miało ś i ę w linku jak te znaki zmieniłem na s i e to pobrało. Jest jakaś opcja żeby się to z automatu robiło.
 
nie lepiej zapytac na githubie pyload'a ?
i ciekawe czy zmieniłes kontener na taki wspierany ? bo jest duża szansa że nowa wersja nie ma tego problemu ?
 
i ciekawe czy zmieniłeś kontener na taki wspierany - jeśli chodzi Ci o to jaką aplikacje stworzyłem to proszę tu masz kod
version: "3.8"
name: pyload
services:
pyload:
image: lscr.io/linuxserver/pyload
container_name: pyload
restart: unless-stopped
environment:
- PUID=1000
- PGID=1000
- TZ=Europe/Warsaw
volumes:
- /share/Container/apps/pyload/config:/config
- /share/Download:/downloads
ports:
- 8000:8000
- 7227:7227 #optional

a jak startuje aplikacja w kontenerze to pisze że jest taka Starting pyLoad 0.4.20
i jeszcze w dzienniku pisze taki błąd
ProgrammingError: You must not use 8-bit bytestrings unless you use a text_factory that can interpret 8-bit bytestrings (like text_factory = str). It is highly recommended that you instead just switch your application to Unicode strings.
Połączono posty:

A zależy mi na tej bo jako jedna z nie licznych ma możliwość dodawania linków przez telefon no chyba że inne mają a ja po prostu nie umiem tego jakoś włączyć bo w interfejsie webowym na porcie 8000 jak się wejdzie w konfiguracje to jest tam zakładka Remote a w innych wersjach tego nie ma.
 
z tą wersją ng mam same problemy i właśnie tam nie ma remote przynajmniej nie widziałem
Połączono posty:

A z tego co patrzę na opis i z tego co testowałem to remote w standardzie jest na porcie 7227 a ng ma tylko port 9666 ten jest do czegoś innego do jakiegoś klika czy cuś to że szczytuje tekst ten co zaznaczamy czy jakoś tak.
 
no patrzę na tą starą
1713113596266.png


gdzie ma byc remote ?
 
w config
Połączono posty:

wysłał bym scrina ale wyskakuje mi taki błąd
Ups! Napotkaliśmy pewne problemy.
Wprowadź prawidłową zawartość.
 
no dobra - mam,

co dalej z tym mam zrobić żeby odtworzyc twój problem ?
 
a to było mówić od razy, błąd nie tyczy się tego źle mnie zrozumiałeś, błąd tyczy się tego jak pobieram, jak w jakimś linku jest polski znak ś albo ć albo ę to wykopuje ten problem " 'latin-1' codec can't encode character u'\u015a' in position 87: ordinal not in range(256) " a Ty Panie kolego proponowałeś mi nowszą wersje a ja Tobie mówię że nowsza wersje jest be bo nie ma w niej remote
Połączono posty:

a ten błąd jest jakoś związany z ASCII znalazłem to na tej stronie UnicodeEncodeError: 'latin-1' codec can't encode characters in position 162-163: ordinal not in range(256) · Issue #24178 · frappe/frappe i tam niżej jest co z tym zrobić na tej stronie fix(response): fixup non-ASCII character filenames by akhilnarang · Pull Request #24246 · frappe/frappe ale nie bardzo wiem co z tym zrobić bo w pythonie to ja jestem cienki.
 
bubel w samym programie, stara wersja marudzi o zapis, nowa raportuje przekroczony limit znaków
zgłosić producentowi.
 
Co Ty gadasz ale jaja, ale oni coś piszą w tych linkach co Ci wysłałem, zobacz na to jak możesz z łaski swojej może Ty pokapujesz o co chodzi.
 
nie, szkoda mi czasu na to
zgłoś bubel i ktoś tym się zajmie
 
dobra spoko dzięki jakoś spróbuje to ogarnąć.
 
Znalazłem coś takiego w konfiguracji we wtyczkach trzeba wpisać txt i jest tak coś takiego Read link lists in plain text formats, i jest tam File encoding: i mam wpisane utf-8 i nie działa. Jakiś pomysł